Program Erasmus+ ponownie w naszej szkole!

Wiosną ubiegłego roku szkolnego podjęliśmy starania o uzyskanie grantu na uczestnictwo w programie europejskim Erasmus+, którego idea nie jest nam obca, ponieważ braliśmy udział w pierwszej jego edycji w latach 2014-2016. Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu w Europie. Odpowiadając na wyzwania nakreślone przez dokumenty strategiczne europejskiej polityki (przede wszystkim strategię Europa 2020), program ma się przyczyniać do rozwijania umiejętności jego uczestników oraz zwiększania ich szans na zatrudnienie, a także modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży.
Wiele czasu spędziliśmy na przygotowaniu wniosku aplikacyjnego, bowiem wcale nie należy to do rzeczy łatwych. Projekt nasz tym razem nazwaliśmy Erasmus Code i cierpliwie oczekiwaliśmy werdyktu Agencji Narodowej. Wspólnie z partnerami z Francji (szkoła koordynująca projekt), Czech oraz Grecji trzymaliśmy kciuki za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku. Wreszcie dnia 27 sierpnia br. nadeszła długo oczekiwana wiadomość – nasz projekt został zaakceptowany! Bardzo jesteśmy dumni z tego faktu.
Rozpoczynamy zatem naszą kolejną przygodę, która niewątpliwie przysporzy nam wiele pracy, ale da również wiele radości, zaowocuje nowymi przyjaźniami, dostarczy wielu wrażeń i sprawi, że nasza szkoła będzie rozpoznawalna w kolejnych krajach zjednoczonej Europy.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s